wenda-wolf 

Oblíbená alba

Alba, která má wenda-wolf v oblíbených
30 fotek, letos v srpnu, 71 zobrazení, 101 komentářů | makro, příroda, zvířata
14 fotek, 30.7.2018, 46 zobrazení, přidat komentář | cestování, koníčky, krajina
Na starém hřbitově si člověk uvědomí jaká zvěrstva se v Lidicích v červnu 1942 odehrála. Němci v touze absolutního vymazání jména obce neváhali vykopat mrtvé a zničit celý hřbitov....
14 fotek, 30.7.2018, 25 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, koníčky, kultura
Po dominantách obce Lidice - školy a kostela sv. Martina - zůstaly do dnešních dní základy. Na základech kostela je vystavěný oltář. Na něm se nachází nezvyklý obraz Panny Marie, která v rukou nedrží své dítě, ale jen čisté, bílé plátno, má připomínat nacisty zavražděné lidické děti.
10 fotek, 21.7.2018, 17 zobrazení, přidat komentář | cestování, koníčky, krajina, kultura
Malinký hřbitůvek, který se rozprostírá okolo zdejšího kostela.
10 fotek, 21.7.2018, 12 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, koníčky, kultura
Krásný kostel v dominantní poloze v malé vesničce nedaleko Slaného. V sousedství kostela se nachází dřevěná zvonice.
28 fotek, 21.7.2018, 173 zobrazení, 3 komentáře | architektura, cestování, krajina, kultura
Pojďme se podívat do míst, kde žila Anna Maruščáková. Že Vám to jméno nic neříká? Anna Maruščáková pracovala ve slánské firmě Palaba, jeden jediný den, když byla na nemocenské, přišel do firmy dopis od jejího milence Václava Říhy. Po jeho otevření, rozhodl Jaroslav Pála dopis odevzdat. A pomalu se rozjel smrtelný kolotoč...kolotoč na jehož konci byla smrt...smrt Anny Maruščákové, Václava Říhy, obyvatel Lidic a mnoha dalších...v kalendáři byl červen 1942....
11 fotek, 15.7.2018, 45 zobrazení, přidat komentář | cestování, koníčky, krajina, kultura
Jedno z hodně smutných alb. Část hřbitova v Ďáblicích, kde jsou pohřbeny děti - staré jen pár dní - které se narodili ženám ve věznici na Pankráci v 50. letech 20. století. Hodně smutné místo.
10 fotek, 15.7.2018, 20 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, koníčky, kultura
Jen pár metrů od hlavní silnice, v malebných uličkách staré zástavby lze nalézt krásný a malebný zámek, který je sice také nepřístupný, ale do jeho kaple lze jít během bohoslužeb.
11 fotek, 15.7.2018, 20 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina, kultura
Krásný avšak vcelku nenápadný zámeček. Nachází se zde i pěkný park, který je veřejnosti přístupný. Jedinou "chybičkou" je, že zámek není přístupný pro veřejnost, je zde umělecká škola.
14 fotek, červenec 2011 až červenec 2018, 31 zobrazení, přidat komentář | cestování, koníčky, krajina, kultura
Krkonoše jsou krásné hory, mají krásnou přírodu, ale taky se v nich odehrává mnoho příběhů, mnohdy hodně tragických.

Tento příběh se odehrál v roce 1913, při lyžařských závodech. Nejlepší závodník své doby - Bohumil Hanč - opanoval závod, avšak během něj se drasticky změnilo počasí. Od krásného jara na začátku, po sněhovou vánici. Hanč však bojoval. Vyčerpaného ho našel kousek od Zlatého návrší jeho dobrý kamarád Václav Vrbata, který mu dal svůj kabát a čepici, aby nezmrzl. Hanč ujel sotva pár metrů a zkolaboval. Místo označuje mohyla "Mistr Hanč". Zde ho nachází jeden z jeho protivníků Emerich Rath, který patřil mezi lidi, kteří se vydali na pomoc. Kousek ho odvezl, ale když viděl, že to sám nezvládne, položil ho a vydal se na Labskou boudu, která byla jen pár metrů. Zde přijel, řekl jim o Hančovi a zkolaboval. Ihned z Labské vyjela skupinka na zachránu, ale vše bylo marné. I přes oživování na Labské byl Hanč ovšem mrtev. Nadešla ovšem otázka "Kde vzal teplý kabát a čepici?" . Někde tam musí být ještě jeden člověk. A toho člověka opravdu našli, ležel schoulený u lyží svého kamaráda, ke kterým došel jen chvilku poté, co Hanče odnesl Emerich Rath. Nikdo nevěděl kdo to je...Až druhý den se zjistilo, že je to Hančův kamarád Václav Vrbata, který se vydal ho hledat a pomoct mu.

Místo, kde Bohumil Hanč skonal je označeno mohylou a kousek od Vrbatovy boudy je mohyla, kde jsou vzpomenuti oba kamarádi - Bohumil Hanč a Václav Vrbata. Od mohyly lze přehlédnout celou trať závodu a je vidět, že hranice mezi životem a smrtí je velice malá.
20 fotek, 18.6.2018, 167 zobrazení, 78 komentářů | makro, příroda, zvířata
Imaga jsou teplomilná a vyskytují se od června do září.Jsou aktivní s příchodem večera a často nalétávají na světlo.Mně už několikrát vlétli do bytu,poprvé v r.2012,pak v r.2015 a vloni to byl další druh - mravkolev skvrnitý (Euroleon nostras).No a letos mě navštívil zase mravkolev běžný.Jen netuším,kde se líhne,kde jsou jeho dravé larvy.
23 fotek, 14.6.2018, 48 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, koníčky, krajina
Jedna ze zřícenin Českého středohoří. Malinký avšak v dominantní poloze, z několika míst se otevírá výhled do kraje.
10 fotek, 26.5.2018, 120 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, koníčky, krajina
Jeden z řady mlýnů na Černém potoce nedaleko Unhoště. Mlýn se zdá být už nějakou dobu opuštěný a nevyužívaný.
27 fotek, 19.5.2018, 39 zobrazení, přidat komentář | cestování, koníčky, kultura
Trochu zapadlé muzeum pod Malostranskou mosteckou věží. Nicméně už při příchodu zaujme potemnělou atmosférou. Trochu mi tam chyběl člověk, který by návštěvníky strašil.
38 fotek, letos v květnu, 60 zobrazení, 101 komentářů | makro, příroda, zvířata
11 fotek, 28.4.2018, 77 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, koníčky, kultura
V sousedství zrušené vlečky do cukrovaru ve Velvarech, na soukromém pozemku, najdeme řopík. Majitel se pokoušel o jeho vysekání, leč to nedopadlo, a tak jej můžeme pozorovat pouze zpoza plotu.
23 fotek, 28.4.2018, 77 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, koníčky, kultura
Na návsi v Sazené se nachází obecní váha a k ní byl přistaven řopík. Atypický objekt, který byl vybudován dodatečně, a měl pár konstrukčních chyb. Dnes je opraven a ve vybraných dnech je zpřístupněn pro veřejnost.
15 fotek, 28.4.2018, 25 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, koníčky, kultura
Pražská brána je jeden z posledních pozůstatků městského opevnění města. Je přístupná pro veřejnost, avšak, kdo by čekal nějaký vyhlídkový prostor bude zklamán. Výhled poskytují pouze okna a samotný prostor slouží výstavním prostorům.
24 fotek, 21.4.2018, 41 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina, kultura
21. dubna 2018 se naskytla velmi vzácná příležitost vystoupat na těžní věž bývalého dolu Michael v Brandýsku. Těžní věž prošla rekonstrukcí a opět září do krásy. Nazvat jí rozhlednou je poněkud nadnesené, ale kdo ví, třeba se jednou otevře veřejnosti a bude z ní rozhledna.
11 fotek, 16.4.2018, 79 zobrazení, 97 komentářů | makro, příroda, zvířata
Při nočním venčení Džina jsem potkala střevlíka a jak je mým zvykem,vzala jsem si ho domů na ranní focení.Když jsme šli zpět,lezl po cestě další,trochu menší.Vzala jsem ho do další falkonky také.Když jsme šli s Džinem před polednem na procházku,vzala jsem je s sebou,abych je mohla po vyfocení vypustit na svobodu.Jelikož mi oba stále zdrhali,vzala jsem je na ruku,aniž bych tušila,co se bude dít dál.Jo,jaro je jaro!!!

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.